WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2016


26 06 2016    Dodał(a): administrator"Dzień Sportu"

Pierwszego czerwca 2016r w naszym Gimnazjum został zorganizowany „Dzień Sportu”.


Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły pan Jacek Unuczek. Jak na historyka przystało, odniósł się do roli sportu w kulturze życia społecznego, począwszy od starożytności do czasów współczesnych. Następnie życzył wielu pozytywnych emocji i rywalizacji w duchu fair play. Obiekty sportowe, jakimi dysponuje nasza szkoła pozwoliła nauczycielom wychowania fizycznego na przygotowanie szerokiej oferty konkurencji sportowych. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Każdy z nich mógł wybrać coś dla siebie. Impreza była tak zorganizowana,że umożliwiała uczniom wzięcie udziału w więcej niż jednej konkurencji.

W sali gimnastycznej królowała koszykówka. Pod czujnym okiem pana Dariusza Ditricha można było rozgrywać nie tylko pasjonujące mecze, ale również wziąć udział w konkursach indywidualnych.Konkurs rzutów osobistych i za 3 pkt wygrał Krzysztof Griman. Rzuty z połowy najskuteczniej wykonał Artur Ryszczyński. Tor sprawnościowy to popis Oskara Ciupidera. Jednak najwięcej emocji wzbudził Street baal.


Klasyfikacja końcowa:
1. Gałka Michał, Griman Krzysztof, Popiel Michał
2. Armata Alicja, Rennik Bartosz, Ryszczyński Artur
3. Adamczyk Michał, Ciupider Oskar, Kopij Jakub

Boisko wielofunkcyjne usytuowane na dziedzińcu szkoły było miejscem rozgrywek siatkarskich. Pani Agnieszka Gałkowska-Czerniak opracowała taki regulamin zawodów, który pozwalał każdemu z uczestników na rywalizację do końca turnieju. Rozegrano dwie konkurencje.


I. Mix-dwójki.
Klasyfikacja końcowa:
1. Grabowiecki Szymon / Piszko Izabela
2. Mochel Rafał / Panikowska Weronika
3.Przygodzka Dominika / Wawryniuk Łukasz

II. Czwórki siatkarskie.
Klasyfikacja końcowa:
1.Lewicka Anna, Piszko Izabela, Przygodzka Dominika, Wawryka Natalia.
2. Domagalski Grzegorz, Grabowiecki Szymon, Mochel Rafał, Wawryniuk Łukasz.
3. Bukaczewski Jakub, Paraniak Sebastian, Pinkiewicz Patryk, Rajewski Denis.


Tuż obok odbywały się popisy techniczne piłkarzy nożnych. Popularny z telewizyjnego programu Canal+ „Turbokozak” miał wyłonić najlepszego z najlepszych. Szereg niekonwencjonalnych konkurencji sprawił wiele trudności, ale też satysfakcji z wykonanych prób. Zabawa była na tyle zaraźliwa, że w pewnym momencie do piłki podszedł pan Jarosław Komorowski i zaprezentował kilka ciekawych uderzeń piłki. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał trener Mariusz Sobczyk, który wyraził nadzieję,że w niedalekiej przyszłości doczekamy się następców naszej absolwentki- Patrycji Michalczyk-reprezentantki naszego kraju w piłce nożnej.Klasyfikacja końcowa:
1. Tajchman Jakub
2. Golonka Damian
3. Połetek Paweł


W ciekawie położonej popularnej w szkole „pinpongowni” odbył się turniej Tenisa Stołowego. Pan Andrzej Czerniak w sposób atrakcyjny dla uczniów przybliżył tę dyscyplinę sportu.


Klasyfikacja końcowa-chłopcy:
1. Jakubowski Krzysztof
2. Kacik Dawid

Klasyfikacja końcowa-dziewczęta:
1. Karpowicz Emilia
2. Kostańska Nina
3. Młynarowicz Patrycja


Na parterze w bardzo dobrze wyposażonej siłowni odbywały się konkurencje typowe dla tego miejsca. Pan Lukasz Frankowski w sposób perfekcyjny wyjaśnił i demonstrował poprawne i bezpieczne zmaganie się ze sztangą. Chętnych nie brakowało, więc kolejka była długa.

Klasyfikacja końcowa w wyciskaniu sztangi przedstawia się następująco:
1.Tywoniuk Sambor
2. Kużmiński Dominik
3. Los Krzysztof


Przez cały czas trwania imprezy w sali lustrzanej odbywała się „Zumba”. Rytm,muzyka,taniec to środowisko naturalne pani Beaty Trybukiewicz, która swoją pasją i miłością do tańca zaraziła niemal wszystkich. Nieprzerwanie przez kilka godzin odbywał się karnawał „szczęścia”. Frekwencja- znakomita.

„Dzień sportu” to nie tylko zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego, ale również wychowawców poszczególnych klas i całego grona pedagogicznego, dzięki którym impreza była dynamiczna i bezpieczna. Dobra organizacja, miła atmosfera,olbrzymia aktywność uczniów i wiele dobrej, wspólnej zabawy to podsumowanie naszej imprezy.

autor: M.Sobczyk


26 06 2016    Dodał(a): administratorSpotkanie z funkcjonariuszem policji dla klas
pierwszych i drugich

Dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego obyło se spotkanie z funkcjonariuszem policji. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich dopuszczających się przemocy oraz bezpieczne wakacje.

26 06 2016    Dodał(a): administrator„CESARSKI WIEDEŃ”

„CESARSKI WIEDEŃ”

Długo oczekiwana wycieczka do stolicy Austrii rozpoczęła się 8 czerwca 2016 r. Grupa 40 uczniów naszej szkoły( klasa 3a,3b 3c,2a, 1b, 1a ) pod opieką wychowawców i opiekunów : p. Opalińskiej, p. Szkwarek, p. Franc oraz p. Reichert wyruszyła na niezwykłą lekcję historii i kultury austriackiej.


W pierwszym dniu wjechaliśmy przez winiarską dzielnicę Wiednia Grinzig na Wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się Muzeum Sobieskiego oraz Kościół Św. Józefa. Tutaj ujrzeliśmy przepiękną panoramę oświetlonego promieniami porannego słońca Wiednia. Po południu udaliśmy się do niezwykłego Muzeum Cesarzowej Sissi – wyjątkowej urody żony cesarza Franciszka Józefa I i poznaliśmy jej historię słuchając audio przewodnika oraz podziwiając jej suknie czy komnaty, w których mieszkała.


Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu byłej letniej rezydencji cesarskiej w Wiedniu- przepięknego Pałacu Schönbrunn. Zwiedzanie około 40 najbardziej reprezentacyjnych komnat t.j. przepięknej Sali Balowej oraz spacer po wspaniałym pałacowym parku z pawilonem ogrodowym Glorieta zajęło nam ponad 2 godziny, ale piękno tego miejsca można by było podziwiać o wiele dłużej gdyż jest unikatowe. Następnie przejechaliśmy na Prater - dzielnicę Wiednia znaną z Parku Rozrywki, gdzie znajduje się najbardziej znany w Europie Diabelski Młyn oraz karuzela łańcuchowa o wysokości 117m. Późnym wieczorem udaliśmy się na przejażdżkę po oświetlonym Wiedniu.


Ostatni dzień upłynął na spacerze po ulicach stolicy, podczas którego podziwialiśmy m.in. piękny budynek Opery Państwowej ( Staatsoper), Muzeum Przyrodniczo-Historyczne oraz Historii Sztuki. Dotarliśmy również do pięknego Ogrodu Tysiąca Róż.

Z Placu Szwedzkiego przeszliśmy do Katedry Św. Szczepana, i na najbardziej elegancką ulicą Wiednia Kaertnerstrasse. Pobyt w Wiedniu zakończył przejazd do niezwykłego domu zaprojektowanego przez architekta Hundertwassera. Koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin. Ponadto zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu ucieczkę od linii prostych i regularności.


Program wycieczki był bardzo intensywny, a wrażenia pomogły zapomnieć o zmęczeniu. Edukacyjny charakter wyjazdu przyczynił się niewątpliwie do głębszego poznania stolicy Austrii i zmotywował do samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz refleksji na temat wydarzeń historycznych.

Ewa Franc, Karolina Opalińska i Małgorzata Szkwarek


14 06 2016    Dodał(a): administratorJAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM


W piątek 10 czerwca, o 10.00 uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kłodzku przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania "Jak nie czytam, jak czytam".

Spotkanie miało miejsce w parku Esperanto w Kłodzku. Nasi uczniowie i uczniowie z innych szkół wraz z opiekunami stworzyli akcję ustanawiając rekord czytania. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.


Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

Uczennice siedząc wygodnie na kocu przez 30 minut czytały swoje ulubione książki.


Wydarzenie było dokumentowane fotograficznie.


Pragnę bardzo serdecznie podziękować osobom, które brały udział w akcji:


Nina Kostańska – klasa 1A.
Karolina Czerhoniak – klasa 2c
Agata Gulewska – klasa 2c
Olimpia Ilba – klasa 3c
Weronika Kulig – klasa 3c
Marta Zimna – klasa 3c
Agata Olszyńska – klasa 3c.

Dorota Witowska – nauczyciel bibliotekarz


14 06 2016    Dodał(a): administratorFinał III szkolnych rozgrywek warcabowych
im. "Olka".foto - wideo relacja z zawodów

autor: R. Stoklosa


13 06 2016    Dodał(a): administrator1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl