Dni Kłodzka - Muzeum Ziemi Kłodzkiej

W ramach Dni Kłodzka klasa IIIA wraz z opiekunem panią Dorotą Witowską w dniu 20.05.2016r. wybrała się do Muzeum Ziemi Kłodzkiej na cykl spotkań z „Dinozaurem Polskiego Dokumentu” – Panem Robertem Stando.

Sama możliwość poznania na żywo twórcę genialnych filmów dokumentalnych stwarza niepowtarzalną okazję do przeżycia tego, czym jest ówczesny dokument i dostrzeżenia transformacji jakiej doświadczył na przestrzeni lat. Znany z charyzmatycznej osobowości, ogromnej siły przekazu, bogatej wiedzy, dziesiątek nakręconych reportaży Robert Stando zapewnił uczestnikom spotkania niecodziennych przeżyć.

Prelekcja połączona z pokazem filmów „Czarna góra, czarna dziura, siłaczka”, „Niefachowy stryczek” były doskonałą okazją do zapoznania się z historią polskiego kina dokumentalnego. Podczas spotkania nie zabrakło ciekawych opowieści i anegdot w wykonaniu samego autora.

Robert Stando jest urodzonym w Berlinie w 1931 roku, reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, na wydziale reżyserii filmowej, dyplom uzyskał w 1959 roku. W latach 1957 - 1972 reżyser w Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Od roku 1973 reżyser w Wytwórni Filmowej Czołówka oraz w Wytwórni Filmów Oświatowych. Jego dorobek artystyczny to ponad 80 filmów dokumentalnych, ukazujących między innymi realia społeczne na przestrzeni lat.

Autor: Dorota Witowska


26 05 2016    Dodał(a): administratorDni Otwarte w Wodociagach Kłodzkich

W środę 18. maja pod opieką wychowawczyni p. Ewy Franc oraz p. Karoliny Opalińskiej uczniowie gimnazjum udali się na stację uzdatniania wody pitej w Kłodzku przy ulicy Korczaka.


Biorac udział w Dniach Otwartch w Wodociagach Kłodzkich mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd tak naprawdę bierze sie czysta i zdrowa woda w naszych kranach, a także obejrzeć z bliska nowoczesny proces filracji wód gruntowych na filtrach piaskowych.


Na zakończenie wycieczki każdy z uczestników dostał na pamiątkę komiks edukacjyjny "Przygody kropelki wody".

Dziękujemy panu Waldemarowi Biczowi - Prezesowi Wodociągów Kłodzkich za zaproszenie oraz panu Łukaszowi Zilbertowi za oprowadzanie na ww obiektach.

Uczniowie klasy 3a


26 05 2016    Dodał(a): administratorOdwiedziny Fundacji Pod Psią Gwiazda
w Polanicy Zdrój

Po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły po opieką p. Karoliny Opalińskiej odwiedzili schronisko dla zwierząt prowadzone przez fundację Pod Psią Gwiazda w Polanicy Zdrój - przekazaliśmy karmę zebraną przez uczniów gimnazjum, a także pomagaliśmy w opiece nad zwierzętami wyprowadzając pupilów na spacer, czesząc i karmiąc pieski.

Autor: Karolina Opalińska


26 05 2016    Dodał(a): administratorII Bieg do Serca w Kłodzku


12 czerwca 2016 roku o godz. 15.00 na skwerze pod Mostem św. Jana w Kłodzku rozpocznie się II Bieg do Serca. Jest to wydarzenie łączące sport z modlitwą, które bezpośrednio wypływa z nauczania papieża Franciszka, który w czasie Światowych Dni Młodzieży w 2013 roku w Rio powiedział m. in.: „Drodzy młodzi, bądźcie prawdziwymi <>” Wsłuchując się w słowa Papieża a także widząc rosnącą popularność tej najpopularniejszej formy ruchu, jaką jest bieganie Bieg do Serca w sposób ciekawy i nowoczesny ukazuje dynamiczną naturę wiary, która nigdy nie jest, a raczej nie powinna być rzeczywistością martwą i statyczną a raczej życiodajną, i dającą siłę do codziennego życia. Stąd pomysł połączenia biegu i modlitwy: w jednym i drugim ważny jest trening. Zapisy do udziału w II Biegu do Serca prowadzone są poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.biegdoserca.blogspot.com

Autor: Jarosław Komorowski


23 05 2016    Dodał(a): administratorX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce
i świecie współczesnymBardzo dziękuję uczniom, którzy w dn. 20 maja br reprezentowali nasze gimnazjum na X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym:


Karolinie Kaziurze 2b
Aleksandrze Kaczmarczyk 3a
Oliwii Olbińskiej 3a
Annie Plenkiewicz 3c
Angelice Wajsowicz 3a
Łukaszowi Biesiadeckiemu 2a
Dawidowi Kacikowi 2a
Bartoszowi Modelskiemu 2a

a szczególnie bezkonkurencyjnym laureatom I i II miejsca:


Wojciechowi Piszczkowi i Michałowi Popielowi z klasy 3a

życzę dalszych sukcesów naukowych i społecznych :).

Opiekun: Karolina Opalińska


20 05 2016    Dodał(a): administratorLaureaci sesji wiosennej Olimpiad
Przedmiotowych "Olimpus".


Biologia

Oliwia Olbińska - 7 miejsce dyplom laureata
Magdalena Jagłowska - 7 miejsce dyplom laureata
Klaudia Adamczyk - 13 miejsce dyplom laureata
Aleksander Klatka - 14 miejsce dyplom laureata

Fizyka

Michał Popiel - 6 miejsce dyplom laureata

Język angielski

Julia Trumpus - 12 miejsce dyplom laureata
Monika Sułkowska - 14 miejsce dyplom laureata

Matematyka

Michał Popiel - 6 miejsce dyplom laureata

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć!
Agnieszka Metych


20 05 2016    Dodał(a): administrator1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl