Wyniki testu predyspozycji językowych

Wyniki testu predyspozycji językowych z dnia 04.05.2016 r.

08 05 2016    Dodał(a): administrator

REKRUTACJA 2016/2017

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW

do 27 KWIETNIA 2016 r. – składanie deklaracji przystąpienia do sprawdzianu językowego uzdolnień kierunkowych( klasy dwujęzyczne ), oraz przystąpienia do sprawdzianu sprawności fizycznej ( klasy sportowe )
deklaracja do klasy dwujęzycznej
deklaracja do klasy sportowej

04 maja 2016 r. godz 1300– sprawdzian predyspozycji językowych

04 maja 2016 r. godz 1300– sprawdzian sprawności fizycznej

02 czerwca 2016 r. – lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki ze sprawdzianu predyspozycji językowych i sprawdzianu sprawności fizycznej

do 23 czerwca 2016 r. – złożenie podania do klasy ogólnej
podanie do klasy ogólnej

od 24 czerwca 2016 r.do 28 czerwca 2016 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do gimnazjum o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej

04 lipca 2016 r. – publikacja list kandydatów przyjętych

Kryteria przyjmowania do klasy dwujęzycznej.

Przyjmuje się kandydatów, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej oraz pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzony na warunkach ustalonych przez Radę Pedagogiczną. W przypadku większej liczby kandydatów niż ilość miejsc, brane są pod uwagę kryteria wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem szczegółowe osiągnięcia wymienione na świadectwie szkoły podstawowej.

Kryteria przyjmowania do klasy sportowo-tanecznej

Przyjmuje się kandydatów, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej oraz pozytywny wynik prób sprawdzianu fizycznego posiadający bardzo dobry stan zdrowia
( zaświadczenie lekarskie).

K. Kręgielewski

Warunki przyjęcia uczniów do gimnazjum obwodowego klas pierwszych

Do gimnazjum obwodowego klas pierwszych przyjmuje się z urzędu dzieci mieszkające w obwodzie naszej szkoły w przypadku wolnych miejsc przyjmowani są uczniowie w oparciu o Uchwałę NR XVIII/141/2015 Rady Miejskiej w Kłodzku z dnia 29 grudnia 2015r.(pobierz oświadczenie).

16 04 2016    Dodał(a): administrator

Szachy - II miejsce strefa wałbrzyska :)

Drużyna szkolna w składzie:

Martyna Muzalewska
Natan Sypień
Oskar Skop
Michał Popiel

zdobyła II miejsce w MISTRZOSTWACH STREFY WAŁBRZYSKIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH w szachach drużynowych co dało im awans do rozgrywek dolnośląskich, których finał odbędą się 22 kwietnia we Wrocławiu.

WICEMISTRZOWIE STREFY WAŁBRZYSKIEJ

foto - wideo relacja z zawodów

Opiekun : R. Stoklosa

UWAGA - WOLONTARIAT do schroniska
   Fundacji Pod Psią Gwiazdą.

UCZNIOWIE KLAS 1 i 2 chętni na wyjazd wolontariacki do schroniska Fundacji Pod Psią Gwiazdą w dn.18.04. 16 - w pierwszy dzień testów gimnazjalnych klas trzecich

zapisy w sali 29.

Opiekun: Karolina Opalińska

„Dzieła wszystkie Szekspira”

Czy można w ciągu kilkudziesięciu minut przedstawić całość „Dzieł wszystkich Szekspira”? Oczywiście, ale tylko pół żartem, pół serio – rozgrywając „Romeo i Julię” jako romans gangsterski z udziałem samych mężczyzn, rapując historię Otella i streszczając wszystkie komedie, jakby były niecodziennym scenariuszem programu telewizyjnego. Można przedstawić „Hamleta” w formie cytatów, z Ofelią wybraną z publiczności, a „Makbeta” opowiedzieć jako legendę spod Giewontu.

W dniu 05 kwietnia 2016r. biblioteka szkolna zorganizowała wyjście do Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji na spektakl pt. „Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji”.
    W spektaklu uczestniczyły klasy: 1a, 1b, 2a,2b,3a,3b pod opieka pani Doroty Witowskiej, pani Justyny Kasperek-Jędryka oraz pana Wojciecha Szewczyka.
    W spektaklu występowali aktorzy Teatru: Jarosław Domin, Bartosz Głogowski, Łukasz Matecki.
    Uczniowie byli wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę. „Dzieła wszystkie Szekspira” otrzymały wyróżnienie specjalne w VII Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Młodzież była bardzo zadowolona ze spektaklu.
Życzymy sobie więcej takich przedstawień w naszym mieście.

Autor : D. Witowska

UWAGA - WOLONTARIAT do schroniska
    Fundacji Pod Psią Gwiazdą.

zapisy w sali 29.

Opiekun: Karolina Opalińska