BYSTRZYCKIEGO STOWARZYSZENIA
    NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    P. Paweł Błochowicz oraz p. Małgorzata Bielak w imieniu BYSTRZYCKIEGO STOWARZYSZENIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH dziękują wszystkim dzieciom z naszej szkoły za wspieranie i pełne zaangażowanie całych rodzin w zbieraniu plastikowych nakrętek oraz proszą o dalszą zbiórkę.
    Kwotę za zbiórkę będą przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjno – ortopedycznego (wózki inwalidzkie, pionizatory itp.) oraz opłacanie zabiegów rehabilitacyjnych niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych tego stowarzyszenia.

Koordynator akcji:
Krzysztof Kręgielewski


16 04 2016    Dodał(a): administratorDzień Talentów
    Dnia 21. 03 2016 czyli w Pierwszy Dzień Wiosny, w naszej szkole był obchodzony jako Dzień Talentów. Do zaprezentowania swój umiejetności zgłosiło się mnótwo osób.
    Na dobry początek dnia zobaczylismy występ grona pedagogicznego wspieranego kilkoma uczniowskimi głosami czyli zepół „Color Show” wykonujący utwory „Wiosna” zespołu Skaldowie i „Piechotą do lata” zespołu Bajm.
    Mogliśmy podziwiać talety muzyczne, plastyczne, sportowe i wiele innych, o których nawet nie wiedzielismy, że kryją się w murach naszej szkoły.
    Na rozgrzewkę przywitał nas kabaret „Potem” a własciwie „Ciupi Team” piosenką „Głupia piosenka”, oczywiście o wiośnie. O wykonanie pokusili się: Oskar Ciupider, Kuba Bukaczewski, Kuba Madejczyk,Marcel Ptaszyński i Bartek Zajączkowski.
    Swoimi talentami wokalnymi oczarowały nas: Wanessa Pawlik i Karolina Kud, zaś ucztę muzyczną w postaci gry na instrumentach zaprezentowały: Weronika Studniarz (pianino) i Dominka Zielińska (wiolonczela), wykonujące utwór z filmu „Titanic” oraz „River flows in you” w wykonaniu Weroniki. Malwina Sobaszek i Ola Morawska, wykonaly utwór „ Na co Ci dziewczyno?”Za pianiniem mogliśmy zobaczycć Olę, na skrzypcach zaś zagrała Malwina.
    Aby nasza uczta muzyczna trwała dłużej, na scenie wystapiła Paula Wierpowska, która wykonała utwóry: „My herat will go on” i „Greensleves”. Po niej wystąpiła Jagoda Pasternak grając dla Państwa „Odę do radości” zaś na muzyczny„deser” zagrała dla nas Nina Kostańska utwory: „7 years” i „See you again”.
    Po wystepach muzycznych przyszedł czas na trochę ruchu. Na scenie wystapiły Kinga Raczyńska i Roksana Staszczak, które zaprezentowały Zumbę. Klejnym sportowym elementem dzisiejszego dnia pokaz sztuk walki w wykonaniu Zuzi Zdeb. Aby każdy z nas mógł się troszeczkę poruszać, wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do Mini Maratonu Zumby.
    Jeżeli komuś było mało pokazów i ruchu, to Dominik Kuźmiński, Krzysiek Los i Maciek Koch zrobili iście mrożąćy krew w żyłach pokaz Street Workout'u. Chłopcy w trakcie swojego show, zdecydowanie przeczyli prawu grawitacji!!
    Każdy Pierwszy Dzień Wiosny nie może obejść się bez wyboru Miss. Tym razem postanowiliśmy wybrac Miss-kę Marzenę. Kandydatek było wiele. Jedna piękniejsza od drugiej! Jednak królowa może być tylko jedna – ta jedyna, która oczarowała nas swoim wdźiękiem i urokiem osobistym to kandydatka, a właściwie kandydat z klasy IIId.
    Na koniec dnia zostawiliśmy turniej koszykówki nie odbiegający poziomem od meczy NBA.


Wyniki turnieju – czyli 1-sze miejsca w poszczególnych rocznikach:
klasy I – I a
klasy II – II c
klasy III – III a

    Przez cały dzień moglismy także podziwiac galerię obrazów autorstwa Malwiny Sobaszek, Emilii Karpowicz, Gosi Rudnickiej i Jagody Pasternak.

    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę :)

Agnieszka Gałkowka – Czerniak
Justyna Kasperek-Jędryka


16 04 2016    Dodał(a): administratorWyjazd na lodowisko do świdnicy :)

    26.02.2016 r. nasz szkoła organizowała wycieczkę na lodowisko do Świdnicy. Uczniowie świetnie się bawili, cała wycieczka minęła w radosnej atmosferze. Po lodowisku odwiedziliśmy Kościół Pokoju w Świdnicy. Jest to Kościół Luterański, który zaskoczył nas swoimi dekoracjami i przepychem. Po udanej wycieczce udaliśmy się do McDonald'sa. Pogoda była bardzo ładna i humory dopisywały.relacja: Magda Gąsiorek kl. 3b


16 04 2016    Dodał(a): administratorPiłka ręczna - półfinałowa strefa.

    Dnia 16.03.2016 odbyły się w Złotym Stoku zawody gimnazjalne w piłce ręcznej dziewczyn. W zawodach półfinałowych strefy wałbrzyskiej dziewczyny zajęły III m-ce.

Drużyna dziewcząt:

1. Klaudia Tarnawska
2. Alicja Armata
3. Anna Plenkiewicz
4. Dagmara Kozioł
5. Dominika Przywara
6. Patrycja Bonczar
7. Aleksandra Kaczmarczyk
8. Paulina Łącka
9. Martyna Pawełek
10. Klaudia Kaczmarek
11. Amelia Kawa
12. Weronika Panikowska
13. Żaneta Pawlak


Opiekun: Andrzej Czerniak


16 04 2016    Dodał(a): administratorINFORMACJA DLA KANDYDATÓW, DNI OTWARTE

DNI OTWARTE

7 kwietnia 2016 r. ( czwartek ) godz.12:00-17:00

9 kwietnia 2016 r. ( sobota ) punkt informacyjny godz. 9:00-12:00INFORMACJA DLA KANDYDATÓW

do 27 KWIETNIA 2016 r. – składanie deklaracji przystąpienia do sprawdzianu językowego uzdolnień kierunkowych( klasy dwujęzyczne ), oraz przystąpienia do sprawdzianu sprawności fizycznej ( klasy sportowe )
deklaracja do klasy dwujęzycznej
deklaracja do klasy sportowej

04 maja 2016 r. godz 1300– sprawdzian predyspozycji językowych

04 maja 2016 r. godz 1300– sprawdzian sprawności fizycznej

02 czerwca 2016 r. – lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki ze sprawdzianu predyspozycji językowych i sprawdzianu sprawności fizycznej

do 23 czerwca 2016 r. – złożenie podania do klasy ogólnej
podanie do klasy ogólnej

od 24 czerwca 2016 r.do 28 czerwca 2016 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do gimnazjum o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej

04 lipca 2016 r. – publikacja list kandydatów przyjętychKryteria przyjmowania do klasy dwujęzycznej.

Przyjmuje się kandydatów, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej oraz pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzony na warunkach ustalonych przez Radę Pedagogiczną. W przypadku większej liczby kandydatów niż ilość miejsc, brane są pod uwagę kryteria wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem szczegółowe osiągnięcia wymienione na świadectwie szkoły podstawowej.

Kryteria przyjmowania do klasy sportowo-tanecznej

Przyjmuje się kandydatów, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej oraz pozytywny wynik prób sprawdzianu fizycznego posiadający bardzo dobry stan zdrowia
( zaświadczenie lekarskie).K. Kręgielewski

Warunki przyjęcia uczniów do gimnazjum obwodowego klas pierwszych

Do gimnazjum obwodowego klas pierwszych przyjmuje się z urzędu dzieci mieszkające w obwodzie naszej szkoły w przypadku wolnych miejsc przyjmowani są uczniowie w oparciu o Uchwałę NR XVIII/141/2015 Rady Miejskiej w Kłodzku z dnia 29 grudnia 2015r.(pobierz oświadczenie).

26 03 2016    Dodał(a): administratorI MIEJSCE :) w MISTRZOSTWACH
     POWIATU KŁODZKIEGO SZKÓŁ
    GIMNAZJALNYCH
    w szachach drużynowych.

Drużyna szkolna w składzie:

Martyna Muzalewska
Natan Sypień
Oskar Skop
Michał Popiel


zdobyła I miejsce w MISTRZOSTWACH POWIATU KŁODZKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH w szachach drużynowych co dało im awans do rozgrywek międzypowiatowych, które odbędą się prawdopodobnie 8 kwietnia w Żarowie.MISTRZOWIE POWIATUfot - wideo relacja z zawodów

Opiekun : R. Stoklosa


26 03 2016    Dodał(a): administrator1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl