Bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych

Po raz kolejny w Kłodzku odbył się bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu tym orkanizowanym i koordynowanych przez nauczyciela naszego gimnazjum pana Jarosława Komorowskiego wzieło udział wielu uczniów szkoły. Poniżej relacje uczestników:

Na Biegu Żołnierzy Wyklętych byłem ponieważ chciałem uczcić pamięć Żołnierzy którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Bieg w którym uczestniczyłem był ciężki ponieważ trasa wynosiła 9km. Gdy przybiegłem byłem bardzo zmęczony więc odebrałem medal i poszedłem do domu. Na miejscu gdy skończyło się bieg był koncert i można było zjeśc gróchówke. Cieszę się, że mogłem uczcić pamięć bohateró biorąc udział w wydarzeniu Bieg Żołnierzy Wyklętych .

Kacper Osipow klasa 3c

Bieg który odbył się w niedzielę 28 lutego 2016 roku miał na celu uczczenie pamięci żołnierzy wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski. Wielu z nich oddało życie na polu walki lub zostało zabitych czy też zakatowanych, w walce o niepodległość Polski. Bieg miał 9 kilometrów długości, duża część jego trasy biegła po wzniesieniach. Wielu uczestników nie dało rady przebiec takiego dystansu. Udało mi się dobiec jako piętnasty. Oddałem w ten sposób hołd poległym żołnierzom wyklętym. Wziąłem udział w tym biegu, ponieważ uważam, że Polacy powinni pamiętać o ludziach, dzięki którym żyjemy teraz w wolnym kraju.

Kacper Sitarek klasa 3c

Proszę wszystkich uczniów, którzy mają udokumentowany udział w ww wydarzeniu o zgłaszanie się do sali 29.

Autor: K.Opalińska

08 03 2016    Dodał(a): administrator

Test próbne klas trzecich już za nami.

Ponad stu uczniów naszej szkoły przystąpiło do pisania testu humanistycznego oraz matematyczno-przyrodniczego w dniach 23.-24.lutego br.

Dziękuję wszystkim, którzy wagę tego wydarzenia podkreślili galowym strojem i wzorowym zachowaniem.

Jest to dobry moment by zabrać się do gruntownej powtórki ze wszystkich przedmiotów, z którymi zmierzycie się w kwietniowych testach.

Przypominam również, że testy próbne nie mają wpływu na oceny śródroczne, ale są możliwością do zmierzenia się z typowymi zadaniami i samym sobą w nowej sytuacji.

Tekst i foto K.Opalińska

8. marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ogłasza wtorek 8. marca Dniem Sukienki i Spódnicy w naszym gimnazjum.

Wszystkich w spódniczkach i sukienkach zapraszamy pod popiersie naszego patrona na długiej przerwie we wtorek– zrobimy sobie piękne, wspólne, świąteczne zdjęcie

Opiekun SU Karolina Opalińska

UWAGA UCZNIOWIE OD PONIEDZIAŁKU
     ZAMIANA PLANU

NOWY PLAN DO POBRANIA - pobierz

06 03 2016    Dodał(a): administrator

Piłka ręczna dziewcząt na szczeblu powiatowym
    - I miejsce :)

Dnia 3.03.2016 odbyły się w Ścinawce Śr. zawody gimnazjalne w piłce ręcznej dziewczyn.

W zawodach na szczeblu powiatowym dziewczyny zajęły I m-ce pokonując zespoły z Nowej Rudy i Wojborza.

Drużyna dziewcząt:

1. Klaudia Tarnawska
2. Alicja Armata
3. Anna Plenkiewicz
4. Dagmara Kozioł
5. Dominika Przywara
6. Patrycja Bonczar
7. Aleksandra Kaczmarczyk
8. Paulina Łącka
9. Martyna Pawełek
10. Klaudia Kaczmarek
11. Weronika Smosna

Opiekun: Andrzej Czerniak

Uczniowie GIM 1 na BIEGU TROPEM WILCZYM
    w Kłodzku

28 lutego 2016 roku w Kłodzku oraz w ponad 160 miastach w Polsce i ok. 20 na świecie miała miejsce IV Edycja Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Biegu w Kłodzku wzięli również udział nasi uczniowie: niektórzy z nich przemierzali dystans Małej Watahy - 1963 m oraz Dużej Watahy - 9 km, inni w mundurach harecerskich pomagali przy wręczaniu medali, jeszcze inni robili zdjęcia.

"WIĘCEJ ZDJĘĆ"

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa uczennic klasy II A - Weroniki Studniarz oraz Dominiki Przygodzkiej; dziewczyny upiekły kilkaset ciastek zwycięstwa w kształcie litery "V" a także w kształcie znaku Polski Walczącej włączając się konkretnie w nakarmienie biegaczy. Ich działanie miało również znaczenie symboliczne, a jeszcze dokładniej ujmując - historyczne: Weronika i Dominika odniosły się swoim trudem i pracą do czasów kilkunastu lat po II wojnie światowej, kiedy to wielu osób - ludność cywilna, wspierało działania żołnierzy, którzy nie zgodzili się na sowietyzację Polski i nie złożyli broni, lecz prowadzili walkę z kolejnym najeźdźcą udającym wybawiciela.
    Bieg Tropem Wilczym odbył się w Kłodzku po raz drugi. Jegó głównym celem jest uhonorowanie i upamiętnienie żołnierzy podziemia niepodległościowego w Polsce w latach 1944-1963. W ponad 180 biegach łącznie wzięło udział ponad 40 tys. zawodników, którzy otrzymali medale, a różne dystanse pokonali m.in. w pamiątkowych koszulkach z podobiznami jednego z żółnierzy niezłomnych. W Kłodzku wystartowało niespełna 350 zawodników. Meta zlokalizowana została na Twierdzy na Twierdzy Kłodzkiej. Tam też wspólnie odśpiewano kilka pieśni patriotycznych przy ognisku, wojsko częstowało grochówką, a także rozlosowano 3 podwójne wejściówki na seans filmowy "Historia Roja", który jest pierwszym polskim filmem fabularnym o żołnierzach wyklętych.

autor : Jarosław Komorowski