Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna "Olimpus"

Aleksandra Morawska z klasy 1b zajęła 8 miejsce i otrzymuje dyplom laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej "Olimpus"

Gratulujemy :)

Szkolny koordynator: A. Metych

04 01 2016    Dodał(a): administrator

WESOŁYCH ŚWIĄT :)

Zdrowych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia

życzą

Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym

uczniowie naszej szkoły.

24 12 2015    Dodał(a): administrator

Finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej
     Szlachetna Paczka.

12 i 13 grudnia 2015 r. odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Nasze gimnazjum uczestniczyło w tej akcji już po raz drugi.

Daliśmy radę!

W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla 59 – letniej kobiety. 12 grudnia zawieźliśmy 9 kartonów, zawierających żywność, środki czystości, ubrania i upominki.

W imieniu tej rodziny składamy serdeczne podziękowania wszystkim, , którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej szlachetnej paczki - przynosząc potrzebne rodzinie produkty. Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz i już po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie.

Dziękujemy szczególnie uczennicom z klasy 3c – Angelice Ratuszniak, Marcie Zimnej oraz Ani Plenkiewicz, które również w tym roku nie zawiodły i pojawiły się w sobotnie popołudnie, aby zapakowane paczki przenieść do magazynu Szlachetnej Paczki.

Wszystkim ,którzy pracowali w tym roku szkolnym ,aby pomóc innym bardzo serdecznie dziękujemy. Życzymy wspaniałych, pełnych radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunowie Szlachetnej Paczki
Dorota Witowska, Justyna Kasperek-Jędryka

15 12 2015    Dodał(a): administrator

Przypominamy, że trwa akcja "Szlachetna paczka".

Przypominamy, że trwa akcja "Szlachetna paczka"!

Dlatego - jeśli możecie wesprzeć nas w tych działaniach to prosimy także o:
- żywność trwałą,
- środki czystości,
- obuwie – kozaki numer 36,
- środki chemiczne,
- pościel,
- ręczniki,
- koce.

Ponadto te produkty, o których już mówiliśmy wczoraj i przedwczoraj !

Za wszystkie dotychczasowe dary serdecznie dziękujemy.

Czekamy na Wasze wsparcie.
Na zebranie wszystkich niezbędnych dla Rodziny rzeczy mamy czas do końca tygodnia.

Uczniowie, którzy podarują paczkę otrzymają ocenę wzorową z zachowania :)

Dorota Witowska, Justyna Kasperek-Jędryka

Razem zmieniamy świat na lepsze!

08 12 2015    Dodał(a): administrator

Informacja dla uczniów i nauczycieli

W piątek 11 grudnia 2015 r. uczniowie klas: 1a pod opieką K.Klementowicz, 1b pod opieką M.Szkwarek, 2a pod opieką J.Kołaczyk, 2b pod opieką W.Szewczyk, 3a pod opieką E.Franc, udają się po drugiej lekcji do Centrum Kultury Chrześcijańskiej na warsztaty dla młodzieży „ Solidarność inna niż wszystkie „. Przewidywany czas trwania warsztatów 10.00-13.30. Po zakończeniu zajęć uczniowie pod opieką wychowawców powracają się do szkoły, po czym mogą wrócić do domu.

Również w piątek 11 grudnia 2015 r. uczniowie klas: 2d pod opieką A.Sznajger, 3e pod opieką K.Kręgielewskiego, udają się po drugiej lekcji do Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji na spektakl „ Sachem. Wódz Czarnych Węży „Przewidywany czas trwania sztuki 10.00-11.30. Uczniowie klasy 3 e wracają do szkoły na zajęcia, zaś uczniowie klasy 2d pod opieką A.Sznajger zostają na warsztatach od godz. 11.45.

07 12 2015    Dodał(a): administrator

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W piątek 04.12.2015 roku. uczniowie klasy IA, IIC, IIIA oraz klasy IIID pod opieką pani Doroty Witowskiej, pani Beaty Trybukiewicz oraz pana Rafała Stoklosy wybrali się na 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Targi Dobrych Książek odbyły się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Ludowej.
    Targi Książki to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich lubiących czytać.
    Przy stoiskach wydawców dla dzieci i młodzieży mogliśmy oglądać książki i czytać fragmenty utworów. Każdy mógł zakupić książkę, która go najbardziej zainteresowała. Książki były do kupienia w bardzo atrakcyjnych cenach.
    Następnie udaliśmy się na wrocławski rynek, aby podziwiać piękny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Jarmarku znajdowało się mnóstwo drewnianych domków, a w każdym z nich do kupienia cudowne rzeczy, idealne na prezent świąteczny.
    Na jarmarku panował niesamowity klimat.. Dookoła było jak w bajce.

Autor : Dorota Witowska

autor : Dorota Witowska