EGZAMINY GIMNAZJALNE :) - foto relacja

20 04 2017    Dodał(a): administrator

Żywa lekcja historii

W tym roku szkolnym do naszego Gimnazjum została zaproszona Grupa Rekonstrukcji Historycznej 47 Pruskiego Pułku Piechoty (47 Infanterie Regiment von Grawert ), pułku stacjonującego niegdyś na Twierdzy Kłodzkiej, a uczniowie wszystkich klas mieli okazję wziąć udział w „żywej lekcji historii”.

To interesujące spotkanie poprowadził prezes stowarzyszenia p. L. Michalski barwnie opowiadając o działalności grupy, historii regimentu, wyposażeniu żołnierzy, obozowym życiu, miejscach bitew, które odwiedzają biorąc udział w rekonstrukcjach. Goście przybyli do nas w pełnym rynsztunku.

FOTO REALCJA

Dumni jesteśmy, że uczniowie naszej szkoły czynnie włączają się w działalność grupy sami przeobrażając się w żołnierzy pułku lub markietanki i biorą udział w ważnych wydarzeniach promujących nasze miasto i jego historię np. Dni Twierdzy Kłodzkiej. Serdecznie dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas, a Dominice Skrobich uczennicy klasy 1d , członkowi grupy za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

Koordynator spotkania:p. Agnieszka Metych

12 04 2017    Dodał(a): administrator

KONKURS „CZY ZNAM PRAWO
WEWNĄTRZSZKOLNE?”

Dnia 10.04.2017 odbył się konkurs „Czy znam prawo wewnątrzszkolne?”.

Udział w zmaganiach wzięły dwuosobowe drużyny wyznaczone przez każdą klasę.

Konkurs składał się z trzech etapów.

W pierwszym z nich wzięły udział wszystkie drużyny, odpowiadając na 10 pytań zamkniętych. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna uzyskiwała 1 punkt.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 drużyn:
- kl. 1 b (8 punktów)
- kl. 1 d (8 punktów)
- kl. 3 c (8 punktów)
- kl. 2 d (7 punktów)
- kl. 3 b (7 punktów)
- kl. 3 d (7 punktów)
- kl. 3 e (7 punktów)

W drugim etapie konkursu, zadaniem wyłonionych z pierwszego etapu drużyn, było udzielenie odpowiedzi na 5 pytań zamkniętych o podwyższonym stopniu trudności.
Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna uzyskiwała 1 punkt.

Do trzeciego etapu konkursu zakwalifikowały się 3 drużyny:
- kl. 3 b (5 punktów)
- kl. 3 d (4 punkty)
- kl. 3 e (4 punkty)

W trzecim etapie zmagań, drużyny, które dostały się do finałowego etapu, losowały dwa pytania, na które, po naradzie, miały udzielić odpowiedzi ustnej.

Zadaniem kl. 3 b było udzielenie odpowiedzi na pytania:
1. Za co uczeń może otrzymać nagrody i wyróżnienia?
2. Zasady korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły

Klasa 3 d była proszona o udzielenie odpowiedzi na pytania:
1. Co może zrobić uczeń, który otrzymał na koniec roku szkolnego ocenę niedostateczną?
2. Za co uczeń może otrzymać nagrody i wyróżnienia?

Klasa 3 e wylosowała pytania:
1. Jaki powinien być wzorcowy model absolwenta?
2. Obowiązki ucznia w szkole

Po naradzie, jury w składzie: p. dyr. Małgorzata Salecka, p. Dorota Stoklosa i p. Justyna Kasperek- Jędryka, zdecydowało, która z klas najlepiej zna prawo wewnątrzszkolne. Werdykt był następujący:

I miejsce- kl. 3b
 II miejsce – kl. 3d
 III miejsce – kl. 3e

GRATULUJEMY !!!!

Autor: Justyna Kasperek-Jędryka

12 04 2017    Dodał(a): administrator

BIEGI INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE
O MISTRZOSTWO POWIATU KŁODZKIEGO SZKÓŁ

Przy pięknej słonecznej pogodzie na Lotnisku Polowym w Bystrzycy Kłodzkiej 28. 03. 2017 odbyły się BIEGI INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE O MISTRZOSTWO POWIATU KŁODZKIEGO SZKÓŁ.

W zawodach wzięło udział ponad 500 uczniów w 8 biegach ze wszystkich typów szkół. Uczennica Oliwia Krysman wywalczyła I miejsce na 1000 m indywidualnie.

Zespół dziewczyn zdobył II m-ce drużynowo, chłopców IV.

Drużyna dziewczyn:

Opiekun: Andrzej Czerniak

11 04 2017    Dodał(a): administrator

DZIEŃ TALENTÓW

Dnia 21.03.2017 czyli w Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów. Do zaprezentowania swoich talentów zgłosiło się mnóstwo osób. Tego dnia Dyrekcja przekazała nam „władze” nad szkołą.

Na dobry początek dnia na scenie pojawiła się klasa II c czyli zespół „Wiosna” wykonując piosenkę o takim samym tytule.

Mogliśmy także podziwiać .......................

29 03 2017    Dodał(a): administrator

Współpraca z fundacją „Bliżej szczęścia”

Od września 2016r nasza szkoła współpracuje z fundacją „Bliżej szczęścia” z siedzibą w Tychach. Zbieramy plastikowe nakrętki, które są sprzedawane, a dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

Udało się nam uzbierać 6 worków po 120 litrów każdy (!), które zostały przekazane do Fundacji.

Za nasze zaangażowanie w akcję otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz aktywny udział w akcji.

Pracownicy Fundacji poinformowali nas także o tym, że przyczyniliśmy się do remontu dwóch korytarzy i łazienki w Domu Dziecka nr 3 w Sosnowcu. Pomieszczenia teraz spełniają aktualne normy dotyczące pomieszczeń higieniczno - sanitarnych

Aby tego dokonać, łącznie zebrano 37 ton nakrętek!!

My oczywiście nie zwalniamy tempa i nadal zbieramy nakrętki. Możecie je (już chyba tradycyjnie :) ) przynosić do sali chemicznej, biblioteki i świetlicy szkolnej.

Justyna Kasperek-Jędryka
opiekun SU