BAL KARNAWAŁOWY 2017

Dnia 9.02.2017 czyli w ostatni czwartek przed feriami odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Postanowiliśmy bawić jak na karnawał przystało – przy dźwiękach ulubionej muzyki i oczywiście w przebraniach, w których trudno było rozpoznać kto jest kim.

Każda klasa miał za zadanie przygotować sobie poczęstunek oraz listę ulubionych utworów, w rytm których miała trwać zabawa. Nie mogło więc zabraknąć przebojów zarówno polskiej jak i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Nasi gimnazjaliści wcielili się w przeróżne, barwne postacie. Na bal zawitał lew, małpki, zające, króliki, diabełki, myszki, urocze damy, a także lekarz – naukowiec.

Na dobry początek, aby rozruszać uczestników zabawy i nastroić wszystkich do świetnej zabawy, bal rozpoczęliśmy znaną wszystkim ZUMBĄ. Tańczone były znane nam układy do hitów z list przebojów. Aby zdrowego ruchu było jeszcze więcej uczestnicy balu wzięli udział w zabawach – „Ludzie do ludzi”. Mogliśmy dodatkowo poćwiczyć swoją koncentrację i refleks gdyż zabawa polegała na powtarzaniu układów tanecznych prezentowanych przez osobę prowadzącą, zaś na hasło „ludzie do ludzi” należało zmienić parę.

Inną zabawą, która cieszyła się popularnością wśród uczestników to „Taniec pod kijem”. Jak sam jej tytuł wskazuje- uczestnicy musieli przejść pod kijem, który był umieszczany coraz niżej.

Bal karnawałowy 2017 należał do udanych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni pomimo zmęczenia tańcami, ale po chwili odpoczynku zgodnie stwierdzili, że chętnie bawiliby się do białego rana.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczniom, a także odrobinę relaksu po wytężonej pracy w I semestrze.

Justyna Kasperek-Jędryka
opiekun SU

29 03 2017    Dodał(a): administrator

Nasze sukcesy w konkursach "Olimpus"

Olimpus sesja zimowa fizyka

- Filip Puszko 10 miejsce dyplom laureata

Olimpus Zadania logiczne

- Julia Łabowicz 14 miejsce dyplom laureata

Gratulujemy laureatom!

Koordynator konkursu A. Metych

29 03 2017    Dodał(a): administrator

Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

Aleksandra Morawska z klasy II B została laureatką XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

Autor J. Gielarowska

Pożegnanie wolontariuszy

After some months of cooperation we are going to say thank you Dawid and Mario. We remember your Christmas wishes(especially those in Portuguese )written when we went together to the library in December . As well as sweet Valentine's photos taken in February. ..

Best wishes for your further trips, plans and adventures

Students from class 1b

Szkolenie z policjantami

20 marca 2017 w naszym gimnazjum odbyło się szkolenie dotyczące zagrożeń płynących z ataku terrorystycznego. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali pogadanki , a następnie obejrzeli film na temat zasad postępowania w przypadku ataku.

Kolejną częścią był opis czynności i działań, których należy zaniechać, aby nie prowokować i nie wzmacniać zachowania agresywnego atakujących. Sugestywne naświetlenie problemu przez pracowników kłodzkiej komendy wywołało wiele pytań po prelekcji.

Autor: K. Opalińska

29 03 2017    Dodał(a): administrator

Drzwi Otwarte Szkoły 25 marca 2017 r.

25 marca 2017 r. zapraszamy Państwa na Dni Otwarte Szkoły.

- Rodziców uczniów przyszłych klas I zapraszamy na godz. 9.00.

- Rodziców uczniów przyszłych klas VII zapraszamy na godz. 10.00

Zdjęcia: Jarosław Derkowski klasa III B