Szkoła Odkrywców Talentów

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy jako Dzień Talentów.

Wśród społeczeństwa dominuje opinia, że młodzież na tym etapie rozwoju nie ma nic do zaoferowania światu. Nic ją nie interesuje, poza grami komputerowymi.

W naszym Gimnazjum nr 1 w Kłodzku jest zupełnie inaczej. Talenty Naszych uczniów są promowane nie tylko w szkole, ale i na zewnątrz.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę ścienną , promującą Naszych wybitych i wspaniałych uczniów :).

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Autor: D.Stoklosa

20 03 2017    Dodał(a): administrator

Zdolni Ślązacy 2017 w „Jedynce”

Zdolny Ślązak Gimnazjalista” to konkurs organizowany przez samorząd województwa i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku ponadprzeciętną wiedzą zabłysnęli uczniowie naszego gimnazjum.

- Ania Lewicka z klasy 3A została laureatką w dziedzinie chemii, geografii i języka angielskiego, została również finalistką z biologii.

- Łukasz Biesiadecki z klasy 3A został laureatem z chemii, biologii, geografii i matematyki oraz został finalistą z fizyki.

To niesamowity wyczyn – tyle tytułów !!! Nie ma w całym powiecie kłodzkim gimnazjalistów o takich wynikach!!!

W nagrodę uczniowie będą mogli wybrać sobie dowolną szkołę wyższego etapu kształcenia i na pewno zostaną do niej przyjęci. Gimnazjaliści oprócz tego są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. To przecież marzenie każdego trzecioklasisty, prawda?

Uroczysta gala laureatów odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

GRATULUJEMY OSIĄGNIĘĆ!!!

Autor: K. Jakubowska

19 03 2017    Dodał(a): administrator

Wyniki VII Rozgrywek Szachowych im. „Olka”.

filmik z zawodów

Opiekun : R. Stoklosa

08 03 2017    Dodał(a): administrator

Rekolekcje Szkolne

W środę i czwartek spotkania odbędą się w szkole o godzinie 11.40 do 13.20.

W piątek o godzinie 13.00 zakończą się mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP.

08 03 2017    Dodał(a): administrator

VII Zawody Szachowe Szkoły im. "Olka"

SZACHY – 7.III.2017v
Sala nr: 7
Godzina rozpoczęcia: 8:00

Zawody będą transmitowane online
na naszej stronie internetowej.

Kliknij więcej żeby zobaczyć listę zawodników.

05 03 2017    Dodał(a): administrator

Podaruj książkę bibliotece

Wszystkich czytelników i sympatyków książki zapraszamy do włączenia się do III edycji akcji

Podaruj książkę bibliotece - zostaw po sobie ślad!

Chcesz i możesz sprawić radość naszym czytelnikom?
Masz w domu książkę, którą warto przeczytać?
Chcesz, aby inni ją przeczytali?
Koniecznie przynieś ją do szkolnej biblioteki!

Nazwiska ofiarodawców, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór, zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Uczniowie, którzy podarują większą ilość książek otrzymają pochwałę z zachowania. Klasa, która zbierze największą ilość książek, zostanie nagrodzona „Dniem bez pytania”

Regulamin akcji:

1.Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia.
2.W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową itp.
3.Stan książek powinien być dobry.
4.Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
5.Lista darczyńców będzie systematycznie uzupełniana na stronie internetowej strony.
6.Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.

Pamiętaj - książka czytana żyje dłużej.
Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

05 03 2017    Dodał(a): administrator