Komers 2016/2017

Jak co roku trzecioklasiści bawili się na tradycyjnym komersie ,który tym razem nawiązywał do szalonych lat sześćdziesiątych.Młodzież po raz kolejny udowodniła,że nie tylko chce,ale i umie się bawić.Dominującym elementem scenografii zaprojektowanej przez p.Krzysztofa Franca były czarne płyty winylowe (znowu wracają do mody).Sentymentalny nastrój podkreślał program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p.Violetty Skrzypiec i p.Marka Morawskiego ,a szczególnie piosenki”Wszystko mi mówi,że mnie ktoś pokochał” i „Parasolki” w ciekawej oprawie choreograficznej.W swoim przemówieniu dyr.Jacek Unuczek zachęcał do dobrej zabawy,ale wskazywał także na zmianę jaka dokonała się w uczniach w trakcie trzyletniej nauki w gimnazjum.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego poloneza przygotowanego z uczniami przez p.Beatę Trybukiewicz, a także belgijki i zumby.Nauka nie poszła w las,a sprawność tancerzy pokazała przydatność zajęć tanecznych prowadzonych w szkole.Zabawa przy muzyce didżeja i suto zastawionych stołach trwała do dziesiątej.Pani dyr.Małgorzata Salecka podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Młodzież wyraża swoją wdzięczność Rodzicom i wychowawcom klas trzecich,którzy przyczynili się do zorganizowania tej jakże radosnej imprezy-p.Katarzynie Jakubowskiej, p.Małgorzacie Koń, p.Viloletcie Skrzypiec, p.Agnieszce Metych i p.Wojciechowi Szewczykowi

Opracowanie: p. Wojciech Szewczyk
zdj. p. Wojciech Szewczyk


25 06 2017    Dodał(a): administratorLeonardy 2017

W dniu 14 czerwca 2017 roku w auli Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyło się wręczenie Nagród Leonardo „ za rok szkolny 2016/2017. Nasza szkoła osiągnęła najlepsze wyniki wśród gimnazjów kłodzkich.Mamy się czym pochwalić. Zdobyliśmy 7 nagród „ Leonardo”. Oto nasi najlepsi z najlepszych :

- najlepszy humanista Aleksandra Morawska - uczennica klasy II B, opiekunowie p. Agnieszka Metych, p. Jolanta Gielarowska ,

- najlepszy talent językowy – Anna Lewicka – uczennica klasy III A, opiekun p. Ewa Franc,

- najlepszy matematyk i informatyk – Łukasz Biesiadecki – uczeń klasy III A, opiekun p. Katarzyna Jakubowska

- najlepszy przyrodnik - Łukasz Biesiadecki – uczeń klasy III A – opiekunowie p. Krzysztof Kręgielewski, p. Małgorzata Koń, p. Violetta Skrzypiec, p. Justyna Tomaszewska

- najlepszy artysta – drużynowo: Jarosław Derkowski, Karolina Kud, Aleksander Krzak – opiekun p. Karolina Opalińska,

- nagroda specjalna dla Łukasza Biesiadeckiego - za bardzo wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych z chemii, biologii, geografii, matematyki i fizyki.

- stypendium dla Aleksandry Morawskiej ufundowane przez przedstawiciela Rady Miasta.


Brawo!!! Gratulujemy !!!

Opracowanie: p. Violetta Skrzypiec


24 06 2017    Dodał(a): administratorBułgaria 2017
24 06 2017    Dodał(a): administratorFestyn Rodzinny „Smerfna Szkoła”

W piątek 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny „ Smerfna Szkoła”. Gościliśmy w tym dniu przyszłych pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 1.Rodziców z dziećmi przywitał krótkim przemówieniem wiceburmistrz miasta Kłodzko - pan Wiesław Tracz. Impreza odbywała się na terenie obiektu szkolnego-m.in. w nowej pięknej pracowni dla uczniów klas pierwszych, na sali gimnastycznej, w salach lekcyjnych - wszędzie czekało mnóstwo niespodzianek. „Smerfna gromada” porwała dzieci w pląsy taneczne, do zabawy z chustą Klanza. Mali goście poddani zostali zabiegom ruchowym, kosmetycznym i artystycznym. Każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia w foto budce.Wszyscy, którzy zgłodnieli mogli zajrzeć do słodkiej kawiarenki mieszczącej się na korytarzu szkolnym. Oczywiście nie zabrakło waty cukrowej, popcornu i gofrów. Festyn dostarczył nam niesamowitych wrażeń i emocji.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy i samą zabawę.Opracowanie: p. Ewa Franc
Zdjęcia: p. Wojciech Szewczyk


24 06 2017    Dodał(a): administratorUROKI STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA

Wiosenne słoneczne dni zachęciły nas do wyjścia ze szkoły i zorganizowania wycieczki krajoznawczej.Uczniowie klasy I a pod opieką wychowawczyni- pani Aliny Szewczyk i nauczyciela języka angielskiego- pani Ewy Franc udali się 18 maja 2017 r. na wycieczkę do Wrocławia.Podróż w obie strony odbyliśmy pociągiem .

Po przyjeździe do miasta pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę ZOO. Tu rozpoczęliśmy od zwiedzania Afrykarium. Tropikalny klimat lasów zwrotnikowych, to znów pustynne pejzaże sawanny, rozbudziły naszą wyobraźnię i wzmogły apetyt na egzotyczne podróże. Potężne hipopotamy i zwinne pingwiny, kolorowe ptaki i leniwe krokodyle zachwycały nas swoim pięknem i wyjątkowością.

Potem zaczęliśmy podziwiać zwierzęta na wybiegach w różnych obszarach tematycznych ZOO. Pogoda była wymarzona- ciepło i słonecznie. W czasie odpoczynku zjedliśmy pyszne lody, patrząc na strusie i antylopy.Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego ,tramwajem dojechaliśmy na Ostrów Tumski. Tu chwila na medytację i skupienie w pięknej , zabytkowej katedrze.

Następnie ruszyliśmy do ogrodu botanicznego , by podziwiać wspaniałe kwiatostany rododendronów i azalii. Rozsiedliśmy się przy malowniczym stawie otoczonym kolorowymi kępami roślin. Relaksujący moment naszej intensywnej wyprawy.
Potem zwiedzanie zabytkowych kamienic, kościołów i rezydencji na Ostrowie.

Zapamiętaliśmy zwłaszcza dom zamieszkały kiedyś przez papieża Jana Pawła II. W czasie marszu
naszą uwagę co krok przykuwały kamienne rzeźby krasnoludków. Wychowawczyni objaśniła nam ich genezę i historyczne związki z Pomarańczową Alternatywą .

Ruszyliśmy w stronę Uniwersytetu Wrocławskiego i Galerii Dominikańskiej. Po krótkiej przewie na lunch i małe zakupy – powrót na dworzec kolejowy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kłodzka.

Autor: Alina Szewczyk


18 06 2017    Dodał(a): administratorDzień Sportu 01.06.2017

1 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum został zorganizowany Dzień Sportu. Imprezy sportowe zbiegły się z Dniem Dziecka.

Uczniowie mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach sportowych:

- siatkówka
- streetball
- konkurs rzutów osobistych
- tenis stołowy
- żonglerka (p. nożna)
- wyciskanie sztangi leżąc
- turniej warcabowymWszyscy uczestnicy którzy zaangażowali się w udział lub organizację Dnia Sportu otrzymali dyplomy oraz oceny z wychowania fizycznego.Organizatorzy Agnieszka Gałkowska-Czerniak, Andrzej Czerniak dziękują za pomoc uczniom i nauczycielom.


Najlepsze wyniki uzyskali:

Streetball- Krzysztof Jakubowski, Dawid Kacik, Kacper Michel
Konkurs rzutów za 3pkt - Oskar Ciupider
Konkurs rzutów osobistych - Oskar Ciupider
Dwójki siatkarskie - Jakub Bukaczewski, Michał Adamczyk
Tenis stołowy - Fryderyk Jachimczak
Wyciskanie sztangi - Sambor Tywoniuk 127kg
Żonglerka - Fryderyk Jachimczak powyżej 150
Turniej szachowy - Patryk Pinkiewicz


14 06 2017    Dodał(a): administrator1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl