Wesołych Świąt :)

Życzenia Świąteczne i Noworoczne
od wolontariuszy Davida i Mario.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne od Mario przesłane z Portugalii.

24 12 2016    Dodał(a): administrator

Koncert Charytatywny dla PIOTRKA

19 12 2016    Dodał(a): administrator

Wyniki VI Rozgrywek Szachowych im. „Olka”.

filmik z zawodów

Opiekun : R. Stoklosa

18 12 2016    Dodał(a): administrator

IV Zawody Warcabowe Szkoły im. "Olka"
- wyniki rozgrywek I Grupy

1. Natan Sypień III b Awans do FINAŁU
2. Aleksander Mąkowski I b Awans do FINAŁU
3. Tomek Starzak II a
4. Marcel Staszczak III c
5. Artur Ryszczyński III c
6. Nina Kostańska II a
7. Matteo Waliś III b
8. Jakub Małofiejuk III c

autor: R. Stoklosa

18 12 2016    Dodał(a): administrator

Trzynastego grudnia obchodzimy 35 rocznicę
wprowadzenia Stanu Wojennego!!!

W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego trwały ponad rok i były prowadzone ze szczególną starannością. Kontrolował je m.in. naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Wiktor Kulikow oraz ludzie z jego sztabu. Na potrzeby stanu wojennego sporządzono projekty różnych aktów prawnych, wydrukowano w Związku Sowieckim 100 tys. egzemplarzy obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego, ustalono listy komisarzy wojskowych mających przejąć kontrolę nad administracją państwową i większymi zakładami pracy, a także wybrano instytucje i przedsiębiorstwa, które miały zostać zmilitaryzowane.

31 grudnia 1982 r. stan wojenny został zawieszony, a 22 lipca 1983 r. odwołany, przy zachowaniu części represyjnego ustawodawstwa. Osiem lat po stanie wojennym władza postanowiła usiąść do rozmów z opozycją. W tym samym roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo demokratyczne wybory parlamentarne. PRL przestał istnieć.

W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała gazetkę ścienną upamiętniającą to wydarzenie.

Autor: D. Stoklosa

12 12 2016    Dodał(a): administrator

25 Wrocłaskie Targi Dobrych Książek

Od wielu już lat media informują, że w Polsce spada ilość czytanych książek. Nasza szkoła, wychodząc na przekór temu przekonaniu zachęca do tego, aby sięgać po książkę nie tylko z obowiązku ale i dla rozrywki, miłego spędzania czasu.

W związku z tym 02 grudnia 2016 roku grupa uczniów z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi wybrała się na wycieczkę zorganizowaną przez bibliotekę szkolną, której celem były 25. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Wrocławskie Targi Dobrych Książek obchodzą w tym roku swoje 25-lecie. Długa tradycja podkreśla rangę tej imprezy i jej potrzebę. Co roku udział w targach bierze coraz większa liczba wydawców, a tłumy odwiedzających je w ostatnich latach czytelników spowodowały, że tym razem odbyły one się w Hali Stulecia. Oferta wydawnicza był gromna. Każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie książkę, która trafiła w jego gust literacki.

fot - wideo relacja

Targi zachwyciły atrakcyjną ofertą programową. Młodzież mogła uczestniczyć np. w testowaniu gier planszowych.

Drugim punktem naszej wycieczki był park trampolin „Jump Hall”. Jump Hall to pierwszy we Wrocławiu park trampolin. Wszystkie konstrukcje są zaprojektowane przez profesjonalistów, tak aby były bezpieczne i dla każdego. Uczniowie z radością skakali w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenera próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach.

fot - wideo relacja

Po wyczerpującej integracji udaliśmy się na posiłek, aby odpocząć i uzupełnić spalone kalorie. Apetyty dopisywały wszystkim uczniom.

Za wspaniałe zachowanie podczas wycieczki wszyscy uczniowie dostali wzorową ocenę
z zachowania :) :) :).

Autor: D. Stoklosa