LEKCJE W KINIE – Magia kina
– tajniki sztuki filmowej.

W dniu 01 grudnia 2016 roku po raz kolejny uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku wzięli udział w organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina „ Lekcji w kinie”. Spotkania te mają na celu przekazanie wiedzy i kształcenie nawyków umożliwiających krytyczny odbiór i interpretację dzieła filmowego jako komunikatu estetycznego.fot - wideo relacja

Tym razem temat zajęć brzmiał „Magia kina – tajniki sztuki filmowej. Prowadzący zajęcia pokazał uczniom, dlaczego w filmach dominują określone kolory i jak widzowie reagują na określony rodzaj muzyki. Uczniowie poznali także kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów i dowiedzieli się, w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy magię kina.

Po krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli film pt. „Życie Pi”.

Na pewno będziemy kontynuować wyjścia na tego typu zajęcia, gdyż dają nie tylko wiele satysfakcji, ale przede wszystkim świetnie przygotowują młodych ludzi do odbioru sztuki filmowej.

Autor: D. Stoklosa


03 12 2016    Dodał(a): administratorOrganizacja próbnego egzaminu gimnazjalnego
– listopad 2016 r.

23 listopada( środa )
Uczniowie przychodzą na 8.20 pod wskazaną klasę i piszą egzaminy wg wyznaczonego harmonogramu. Po zakończeniu egzaminów uczniowie idą do domu.

24 listopada( czwartek )
Uczniowie przychodzą na 8.20 pod wskazaną klasę i piszą egzaminy wg wyznaczonego harmonogramu. Po zakończeniu egzaminów uczniowie idą do domu.

25 listopada ( piątek )
Uczniowie przychodzą na 8.20 pod wskazaną klasę i piszą egzaminy wg wyznaczonego harmonogramu. Po zakończeniu egzaminów uczniowie od 3-j lekcji maja zajęcia zgodnie z planem.


21 11 2016    Dodał(a): administrator"Gimnazjalny Bieg Niepodległości"

Dnia 9.11.2016 w naszej szkole odbył się "Gimnazjalny Bieg Niepodległości".

Na samym początku było nawiązanie do święta Niepodległości. Następnie cała grupa udała się pod Pomnik Żołnierza Polskiego. Po położeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wszyscy udali się na stadion. Tam rozpoczął się bieg.


Klasyfikacja generalna chłopców:
1.Jakub Kopij 2c
2.Dominik Kuźmiński 3e
3.Krzysztof Terlikowski 3c

Klasy 1:
1. Mateusz Kozak 1b
2. Mateusz Miłoś 1c
3. Igor Jurewicz 1a

Klasy 2:
1. Jakub Kopij 2c
2. Dawid Kula 2c
3. Jakub Palasik 2c

Klasy 3:
1. Dominik Kuźmiński 3e
2. Krzysztof Terlikowski 3c
3. Marcin Krosman 3c

Klasyfikacja generalna dziewczyn:
1. Anna Wydrych 1c
2. Zuzanna Denys 1c
3. Aleksandra Morawska 2b

Klasy 1:
1. Anna Wydrych 1c
2. Zuzanna Denys 1c
3. Brak

Klasy 2:
1. Aleksandra Morawska 2b
2. Julia Łabowicz 2b
3. Nina Kostańska 2a

Klasy 3:
1. Alicja Trupkiewicz 3e
2. Sandra Szafrańska 3e
3. Dorota Kret 3e

Autor : K. Raczyńska i K. Wróbleska


21 11 2016    Dodał(a): administratorMistrz Powiatu Kłodzkiego
w piłce koszykowej chłopców.

Opiekun : D. Ditrich


21 11 2016    Dodał(a): administrator11 Listopada


„Naród,który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
I nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.

11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski.Po trzech rozbiorach (1772,1793,1795) i po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.Okupiona była ona walką i krwią kilku pokoleń Polaków-Legionistów generała Dąbrowskiego walczących u boku Napoleona,powstańców listopadowych(1830) i styczniowych(1863) ,Legionistów Józefa Piłsudskiego. Prowadziła do niej także mądrość twórców Konstytucji 3 Maja z 1791 roku oraz praca organiczna i praca u podstaw dziewiętnastowiecznych społeczników. W końcu wielcy Polacy:Józef Piłsudski,Roman Dmowski i Ignacy Paderewski poprowadzili rodaków do zwycięstwa.

Jak co roku młodzież naszego Gimnazjum oddała hołd bohaterom przygotowując uroczystą Akademię.

Uczniowie klasy Ia i II a pod kierunkiem pani Aliny Szewczyk przygotowali i zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Wierszom i refleksjom historycznym towarzyszyły multimedia- wybrane filmy i obrazy Kossaka,Grottgera, Malczewskiego.

Oprawę muzyczną Akademii – pieśni legionowe – zapewnił chór szkolny pod dyrekcją pana Marka Morawskiego. Dekoracje i wystrój sali przygotowali :pan Krzysztof Franc i pani Justyna Kasperek.

Akademię prowadzili uczniowie klasy IIa Łukasz Pietraś i Nina Kostańska.
Po patriotycznym programie, przyszedł czas na refleksję i wspomnienie tych, co odeszli…- uczciliśmy dorobek filmowy wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy. Polonez z filmu „Pan Tadeusz” połączył nasze serca w umiłowaniu tradycji i polskiego obyczaju.fot - wideo relacja z apelu

Wszyscy młodzi wykonawcy wykazali się wielkim zaangażowaniem i zdolnościami, co uczniowska publiczność nagrodziła gorącymi oklaskami.

Autor: W. Szewczyk


19 11 2016    Dodał(a): administrator98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W POWIATOWYCH I MIEJSKICH OBCHODACH 98 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2016 ROKU udział wzięła reprezentacja naszej szkoły.

W mszy świetej w intencji ojczyzny, która miała miejsce w Kościele Matki Bożej Różańcowej gimnazjum reprezentował poczet sztandarowu w składzie: Julia Łabowicz, Amelia Kawa, Konrad Formowicz.

W ramach wieloletniej współpracy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwuzjęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Kłodzku ze Związkiem Sybiraków, sztandar Koła Kłodzkiego niósł poczet składający się z uczniów: Paula Wierpowska, Aleksandra Morawska, Łukasz Dulski.

Następnie poczty sztandarowe po opieką p. Dyrektor Małgorzaty Saleckiej oraz p. Justyny Kasperek-Jędryki przeszły pod Pomnik Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiły wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza oraz pasowanie na uczniów klas mundurowych z ZSP Nr1 w Kłodzku. Obchody zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z towarzyszeniem Miejskiego Chóru LUTNIA.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym we wspólne i uroczyste obchodzenie urodzin naszej ojczyzny.

Opiekun SU: Karolina Opalińska


15 11 2016    Dodał(a): administrator1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl