XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI
– „HENRYK SIENKIEWICZ ZNANY I NIEZNANY…”

Dnia 19.10.2016 grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z panią Dorotą Stoklosą i panią Beatą Trybukiewicz wybrała się na XIX Dolnośląski Festiwal Nauki do Wałbrzycha. W związku
z Rokiem Sienkiewiczowskim młodzież mogła poszerzyć wiedzą na temat życia i twórczości naszego noblisty Henryka Sienkiewicza.

Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się autokarem do kina Cinema City w Wałbrzychu.

Po seansie filmowym wszyscy udaliśmy się na posiłek do KFC. Po wykorzystaniu wolnego czasu zebraliśmy się w ustalonym miejscu i wróciliśmy do Kłodzka.

Autor:D.Stoklosa

Szachy w klasie III B

W zeszłym tygodniu podczas lekcji Godziny Wychowawczej pan Wojtek Szewczyk wychowawca klasy III b przygotował dla swoich uczniów lekcję o szachach.

,,Bądźcie świadkami miłosierdzia,,
16. DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 10. października przez uczniów klas I i III zrobiona została wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II. wspominamy w niej o 38. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Społeczność gimnazjalna przyłączyła się do wspomnień o św. Janie Pawle II. W kościele katolickim obchodzone są 22. października.

Uczniowie przynieśli książki, portrety, obrazki, flagi papieskie i maryjne, plakaty, prace na brystolach itp. Gazetka była obszerna i bogata w ciekawe materiały. Cały przebieg wystawy nadzorował nasz kochany katecheta Oleh Kapitan.

uczennica : A. Armata III c

21 10 2016    Dodał(a): administrator

Dolnośląski Festiwal Nauki – "ZIARNA WIEDZY"

Dolnośląski Festiwal Nauki to impreza popularnonaukową, która nam udowadnia, że nauka nie jest nudna. Tegoroczną maksymą Festiwalu jest hasło: „Ziarna Wiedzy”,a pomysł na tegoroczne hasło wziął się stąd, że w tym roku obchodzimy Światowy Rok Roślin Strączkowych

Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.

Dnia 7 października 2016 roku grupa uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzko z najlepszymi ocenami wzięła udział w tej imprezie, którą przygotował pan Krzysztof Kręgielewski.

Autor: K.Kręgielewski

,,Udany rajd"

Od dwóch lat tradycją Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im Adama Mickiewicza w Kłodzku jest wycieczka integracyjna na początku roku szkolnego.

Dnia 29 września rozpoczęliśmy wycieczkę od zebrania się pod naszą szkołą. Uczestnicy wycieczki wyposażeni w plecaki, wygodną odzież i sportowe obuwie wyruszyli na dworzec kolejowy. Po 20 minutach dojechaliśmy do Barda. Tam rozpoczęliśmy 10. km wędrówkę pięknym górskim szlakiem. Jesień powitała nas ciepłymi barwami liści, które w promieniach słońca wyglądały niesamowicie. Było ciepło i bezwietrznie.W czasie marszu nauczycielka biologii sprawdzała naszą wiedzę ze znajomości drzew, krzewów, roślin i zwierząt.

Górski spacer zakończyło ognisko z wieloma atrakcjami. Pani Beata była wodzirejem zumby i belgijki. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla nas różne konkurencje sprawnościowe. W przerwach śpiewaliśmy turystyczne piosenki. Wszyscy się świetnie bawili. Wróciliśmy bardzo zadowoleni mając nadzieję, że niedługo wyruszymy na kolejną wyprawę.

Foto - wideo relacja :)

uczennica : A. Armata III c

19 10 2016    Dodał(a): administrator

Wyniki V rozgrywek Szachowych im. „Olka”.

filmik z zawodów

Opiekun : R. Stoklosa