UWAGA !

Zmiana terminu kolejnego spotkania z rodzicami. Zamiast 20.10.2016 r. spotkanie odbędzie się 19.10.2016 r. o godzinie 17:00.

04 10 2016    Dodał(a): administrator

II integracyjny rajd "Jedynki"!

Nie szukajcie Nas w szkole, tylko na szlaku górskim :)

29 09 2016    Dodał(a): administrator

Konkurs na LOGO biblioteki szkolnej!

W ramach corocznych obchodów: Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, biblioteka Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku, we współpracy z nauczycielem informatyki ogłasza konkurs na projekt graficzny LOGO biblioteki szkolnej!

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły!

Celem konkursu jest stworzenie projektu graficznego LOGO, który stanie się elementem identyfikacji wizualnej biblioteki szkolnej oraz jej oficjalnym „znakiem firmowym”.

Prace zgłaszamy do biblioteki szkolnej, do dnia 30 listopada 2016 r.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu!

(pobierz)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

autor: Dorota Witowska

28 09 2016    Dodał(a): administrator

KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ

Biblioteka szkolna zaprasza na Kiermasz Taniej Książki

Wyjątkowa okazja dla miłośników czytania, którzy chcą tanio uzupełnić swoje domowe zbiory.

Znajdziemy pozycje z literatury pięknej i popularnonaukowej wycofane z księgozbioru biblioteki. W zależności od tytułu, książkę można nabyć juz za złotówkę.

Dochód ze sprzedaży książek biblioteka przeznaczy na zakup nowości wydawniczych. Kiermasz Książki Przeczytanej trwa od 10.10.2016 do 24.10.2016r w godzinach otwarcia biblioteki.

autor: Dorota Witowska

26 09 2016    Dodał(a): administrator

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH Z WIZYTĄ
W URZĘDZIE POWIATOWYM

Od pierwszych dni września 2016 klasy trzecie pod opieką p. Karoliny Opalińskiej brały udział w wycieczkach do urzędu Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Podczas 45 – minutowych zajęć poznaliśmy strukturę urzędu i spróbowaliśmy własnych sił w załatwianiu różnych spraw z jakimi ludzie zazwyczaj przychodzą do starostwa.

Wśród zadań było m.in. zdobycie zgody na wycinkę drzewa, pozyskanie informacji na temat wyrobienia dokumentu karty wędkarskiej czy prawa jazdy.

Bardzo ciekawym spotkaniem okazała się wizyta w Wydziale skarg konsumenckich – dowiedzieliśmy się, że można tam uzyskać bezpłatną poradę prawną np. dotycząca odrzuconej reklamacji lub nieprawidłowo wykonanej usługi i że ponad 70% spraw z którymi zwracają się o poradę ludzie udaje się załatwić pozytywnie.

Uważamy, że takie lekcje są bardzo ważne jest to bowiem przygotowanie się do lepszego radzenia sobie w życiu. Warto uczestniczyć w lekcjach w innej niecodziennej formie, poszerzają one nasze horyzonty i dają większe wyobrażenie o otaczającym nas świecie. Jest to doświadczenie praktyczne, które pozostaje w pamięci.

autor: Karolina Opalińska

23 09 2016    Dodał(a): administrator

POMAGANIE PRZEZ ODKRĘCANIE

W tym roku szkolnym zbieramy NAKRĘTKI dla Oliwki, która w październiku 2014r uległa wypadkowi, wskutek czego zapadła w śpiączkę. Przebywała w klinice Budzik, gdzie przeszła szereg rehabilitacji i leczenie. Dziewczynkę udało się wybudzić ,ale wymaga stałej rehabilitacji i dalszego leczenia.

Dlatgo prosimy Was o „góry” nakrętek z butelek, które Rodzina Oliwki „zamieni” na dalsza rehabiltację i możliwość dalszego rozwijania się.

W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki także dla Fundacji Bliżej Szczęścia, której celem jest pomoc osobom potrzebującym, głównie dzieciom.
Założeniem Fundacji jest m.in. zakup specjalistycznego sprzętu, leków, dofinansowanie operacji, pomoc domom dziecka oraz innym instytucjom potrzebującym wsparcia w różnych dziedzinach życia codziennego.

Dla Fundacji prosimy o przynoszenie nakrętek z butelek, past do zębów, płyów do prania/płukania/mycia.

Nakrętki dla Oliwki i dla Fundacji możecie przynosić
do p. Doroty Stoklosy (biblioteka szkolna)
i do p.Justyny Kasperek-Jędryki (sala 37)

autor: Justyna Kasperek-Jędryka