Szlachetna paczka w naszej szkole

Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole!Nasza szkoła pragnie przystąpić do akcji „Szlachetna Paczka”. W związku z tym prosimy wszystkich chętnych do pomocy o złożenie różnego rodzaju darów – zgodnie z własnym uznaniem.

Produkty wybrane ze względu na własne możliwości prosimy o dostarczanie do biblioteki lub do świetlicy szkolnej (sala nr 37)


Organizatorzy: p. Dorota Witowska, Justyna Kasperek-JędrykaOpis rodziny


Pani Halina (59 lat) mieszka samotnie w niewielkim mieszkaniu należącym do byłego partnera. Do rozstania doszło około 5 lat temu. Wtedy to zdiagnozowano u kobiety liczne choroby m.in. zwyrodnienie stawów biodrowych, reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę, miażdżycę, które utrudniają prowadzenie gospodarstwa domowego. Choroba i ograniczenia z nią związane nie spotkały się ze zrozumieniem ze strony partnera. W związku z powyższym p. Halina musiała opuścić mieszkanie. Jednak dzięki jego uprzejmości zamieszkała w należącym do niego lokalu użytkowym (wcześniej był to sklep). W czasie, gdy czuła się lepiej, podejmowała prace dorywcze. Dzięki temu, mogła stosować kosztowne leczenie, uiszczać opłaty za mieszkanie oraz pozwolić sobie na utrzymanie stosownej do schorzeń diety. Obecnie stan zdrowia kobiety jest bardzo zły. Z trudem wykonuje podstawowe czynności domowe, mało kiedy wychodzi z domu. Jedynym źródłem utrzymania kobiety jest zasiłek stały z Ośrodka Pomocy Społecznej w kwocie 604 zł. Lokal, w którym zamieszkuje nie jest dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Składa się z jednego pokoju, niewielkiej wnęki kuchennej i ubikacji. Pomieszczenie jest skromnie wyposażone, brakuje wielu sprzętów gospodarstwa domowego. Mimo to pani Halina nie poddaje się, chce się leczyć i doczekać lepszego jutra. W lokalu opracowała sobie system przemieszczania. Dzięki porozstawianym w odpowiednim miejscu przedmiotom może poruszać się po mieszkaniu. Ogromną motywacją w leczeniu i stawianiu czoła przeciwnościom jest dla p. Haliny jej syn. Od pewnego czasu mieszka osobno w wynajętym mieszkaniu. Codziennie jednak odwiedza mamę. Mimo, że sam ma bardzo trudną sytuację finansową, to stara się pomóc p. Halinie w każdy, możliwy sposób. Razem przygotowują i zjadają śniadania, obiady. Dzięki temu koszty wyżywienia są dużo niższe. Kobieta jest dumna, że zawsze może liczyć na syna. Jak twierdzi, syn jest dla niej największym powodem do dumy. Pani Halina z trudem opowiada o swoich potrzebach. Wstydzi się swojego ubóstwa. Ze łzami w oczach prosi o pralkę. Przekazywanie rzeczy do prania synowi jest dla niej krępujące. Bardzo ważną potrzebą jest również żywność. Tylko prawidłowe odżywianie pozwoli p. Halinie nabrać sił do walki z chorobą. Ostatnią z potrzeb są środki czystości. Dzięki nim lokal, w którym mieszka w dalszym ciągu mógłby świecić czystością.


Potrzeby rodziny


Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, mleko, jogurty bogate w wapń


Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Płyny czyszczące, Szampon, chusteczki nawilżane pomogą w zachowaniu higieny


Obuwie
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki na zamek
Rozmiar: 36


Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:
Ręczniki, Pościel 160 x 200
Brakujące sprzęty: Pani Halina potrzebuje pralki, gdyż w ogóle jej nie posiada. Pranie robi ręcznie lub prosi syna o wypranie najpotrzebniejszych rzeczy.

Specjalne upominki
Nawilżające mleczko do ciała.

Rzeczy mogą być używane – ważne by były w dobrym stanie i czyste.

Akcją koordynuje pani Justyna Kasperek-Jędryka oraz pani Dorota Witowska.


Dary prosimy składać w bibliotece oraz Sali 37 do 09 grudnia!!!

Więcej informacji nt. akcji „Szlachetna Paczka” na stronie
www.szlachetnapaczka.pl„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

  23 11 2015    Dodał(a): administrator

 

 

 


Imieniny obchodzi:
Helena, Ilona, Bogusław
 

 
  
 

 

 

Copyright 2015 © Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

Design by    Stoklosa Rafał  arturraf@poczta.onet.pl