II Bieg do Serca w Kłodzku

12 czerwca 2016 roku o godz. 15.00 na skwerze pod Mostem św. Jana w Kłodzku rozpocznie się II Bieg do Serca. Jest to wydarzenie łączące sport z modlitwą, które bezpośrednio wypływa z nauczania papieża Franciszka, który w czasie Światowych Dni Młodzieży w 2013 roku w Rio powiedział m. in.: „Drodzy młodzi, bądźcie prawdziwymi <>” Wsłuchując się w słowa Papieża a także widząc rosnącą popularność tej najpopularniejszej formy ruchu, jaką jest bieganie Bieg do Serca w sposób ciekawy i nowoczesny ukazuje dynamiczną naturę wiary, która nigdy nie jest, a raczej nie powinna być rzeczywistością martwą i statyczną a raczej życiodajną, i dającą siłę do codziennego życia. Stąd pomysł połączenia biegu i modlitwy: w jednym i drugim ważny jest trening. Zapisy do udziału w II Biegu do Serca prowadzone są poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.biegdoserca.blogspot.com

Bieg na długim dystansie rozgrywany będzie pomiędzy Kłodzkiem a Ścinawicą. Uczestnicy pokonają 10 km na trasie atestowanej przez PZLA, a ich wyczyny zostaną porównane dzięki pomiarowi czasu przez profesjonalną firmę. Atest trasy zawdzięczamy otwartej i przychylnej postawie Burmistrza Miasta Kłodzka – p. Michała Piszko, który wraz z Gminą Miejską Kłodzko przyczynił się w sposób zdecydowany do zorganizowania tego Biegu. Dziesięciokilometrowa atestowana trasa przez wiele lat będzie służyć do organizowania biegów z różnych okazji na tym dystansie.

Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi dla dzieci, młodzieży i wszystkich, którzy zechcą pokonać dystans krótki pięknymi ulicami Kłodzka. Początek i koniec obydwu biegów umiejscowiony został na Moście św. Jana. Każdy zapisany uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, na którym po biegu zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Oprócz modlitwy planowany jest koncert zespołu „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”. Jedna z piosenek tego zespołu - „Idę Panie, biegnę”, towarzyszy nam już od pierwszej edycji biegu, jako swoisty hymn Biegu do Serca. Zawodnicy mogą dodatkowo możliwość zamówienia pamiątkowej koszulki z cytatem z Listu do Hebrajczyków:: „Biegnijcie wytrwale w zawodach, które wam wyznaczono” (Hbr 12, 1 b).

Papież Franciszek na plaży Copa Cabana w Brazylii mówił przed trzema laty: „Jezus powołuje nas, abyśmy szli za Nim przez całe życie, prosi, abyśmy byli Jego uczniami, „grali w Jego drużynie” (…) Jezus daje nam coś więcej niż Puchar Świata! Jezus daje nam możliwość owocnego i szczęśliwego życia, a także proponuje nam przyszłość z Nim, która nie będzie miała końca, życie wieczne. To nam daje Jezus. Ale domaga się, abyśmy zapłacili bilet, a biletem jest to, że trenujemy, abyśmy „byli w formie”, abyśmy bez lęku stawiali czoła wszystkim sytuacjom życiowym, dając świadectwo naszej wierze.”

Mówiąc o pragnieniu lepszego świata papież Franciszek wyznał, że uważnie śledził doniesienia o wielu młodych, którzy w różnych częściach świata wyszli na ulice, żeby wyrazić pragnienie cywilizacji bardziej sprawiedliwej i braterskiej. Wskazał, że budowę lepszego świata trzeba zaczynać od przemiany własnego serca. A serce każdego może się zmienić, jeśli zostanie dotknięte przez serce Chrystusa.

Organizatorem II Biegu do Serca jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodzku wraz z wieloma instytucjami i osobami dobrej woli, które wspierają to wydarzenie. W trakcie Biegu wśród wszystkich uczestników obydwu biegów rozlosowane zostaną ciekawe i cenne nagrody, których lista już wkrótce zostanie zaprezentowana na stronie internetowej wydarzenia. W dalszym ciągu poszukujemy darczyńców, osoby prywatne jak i firmy, którzy wsparliby nasze wydarzenie.

Wszelkie, pomysły, sugestie, jak i chęć pomocy można zgłaszać mailowo: biegdoserca@gmail.com lub telefonicznie do koordynatora Biegu, p. Jarosława Komorowskiego, pod nr tel. 500-224-135.

"Nie stójcie na balkonie życia, Jezus nie czekał. Zaangażował się. Zaangażujcie się tak, jak to zrobił Jezus." - tymi słowami do udziału w II Biegu do Serca zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i formy biegowej! „Biegnijmy wytrwale w zawodach, które nam wyznaczono!”

Autor: Jarosław Komorowski

23 05 2016    Dodał(a): administrator