DZIEŃ TALENTÓW

Dnia 21.03.2017 czyli w Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów. Do zaprezentowania swoich talentów zgłosiło się mnóstwo osób. Tego dnia Dyrekcja przekazała nam „władze” nad szkołą.

Na dobry początek dnia na scenie pojawiła się klasa II c czyli zespół „Wiosna” wykonując piosenkę o takim samym tytule.

Mogliśmy także podziwiać talenty sportowe, wokalne, muzyczne, recytatorskie czy taneczne.

Swoimi talentami wokalnymi oczarowały nas : Karolina Kud wykonując piosenkę „Zawsze tam, gdzie ty” zespołu Lady Pank, Marcelina Staniów, która zaśpiewała „Moje królestwo” Hanny Banasiuk oraz Monika Sulkowska wykonując utwór Adele „Someone like you”. Monika wystąpiła przy akompaniamencie swojej klasowej koleżanki Niny Kostańskiej. Nina zagrała dla nas na pianinie.

Każdy Pierwszy Dzień Wiosny nie może obejść się bez wyboru Miss Wiosny. Kandydatek było wiele. Jedna piękniejsza od drugiej. Jednak królowa może być tylko jedna - swoim wdziękiem, urokiem osobistym i poczuciem humoru oczarowała nas kandydatka (a właściwe kandydat) z klasy II c zostając jednogłośnie Miss Wiosny 2017.

Aby troszkę ostudzić nasze emocje, na scenie wystąpiła Aleksandra Morawska recytując utwór Anny Lechickiej „Kobieta pryncypialna”. Ola, wykonując ten utwór, kilka dni wcześniej zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu Pegazik.

Po występach muzycznych i recytatorskim przyszedł czas na solidna dawkę ruchu. Na scenie pojawiły się Kinga Raczyńska i Roksana Staszczak, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz zespół z klasy I b w składzie: Natalia Dudek, Aleksandra Szuszkiewicz, Mateusz Kosak, Mateusz Spyra i Bazyli Niesłuchowski prezentując takie same umiejętności jak ich koleżanki z klasy II b.

Po solidnej rozgrzewce nastąpił czas na zdrowy ruch dla wszystkich uczniów – mini maraton ZUMBY. Gimnazjaliści tańczyli wszystkie znane im układy taneczne, które poznali na zajęciach artystycznych.
Jeżeli komuś było zbyt mało ruchu, mógł wziąć udział w zawodach sportowych na wesoło.

Przygotowane zostały niecodzienne konkurencje, takie jak:
- rzuty osobiste do kosza gumowa piłką,
- dwutakt gumowa piłką,
- kręcenie hula- hop (ciężkie hula-hop z wypustkami),
- podbijanie piłki nogą,
- odbicia piłki „góra – dół” (jak w siatkówce),
- odbijanie nad głową dużej, gumowej piłki

Jeżeli komuś było zbyt mało pokazów i ruchu to Dominik Kuźmiński i Piotr Los wykonali iście mrożący krew w żyłach pokaz Street Workout'u. Chłopcy w trakcie swojego pokazu zdecydowanie przeczyli prawu grawitacji!

Na koniec dnia został nam mecz koszykówki nauczyciele – uczniowie, który nie odbiegał poziomem od meczy NBA.

W trakcie Dnia Talentów można było podziwiać galerię prac plastycznych Małgorzaty Rudnickiej, Agnieszki Pawlukiewicz i Angeliki Parafiniuk.

Dla osób, które chciały poćwiczyć swoje zdolności manualne oraz cierpliwość zostały zorganizowane warsztaty origami.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

Galę Dnia Talentów 2017 poprowadziła
Alicja Armata i Jarosław Derkowski.

29 03 2017    Dodał(a): administrator